پچ کورد فیبر نوری نگزنس مالتی مود داپلکس دومتری SC-LC

پچ کورد فیبر نوری نگزنس مالتی مود داپلکس دومتری SC-LC

P/N: itt-pc1226
Brand:
Category: Optical Fiber,
Tag:

به یک کابل فیبر نوری کوتاه که در هر انتهای خود یک کانکتور دارد پچ کورد فیبر نوری می گویند . پچ کورد فیبر نوری را کابل پچ فیبر نوری یا کابل جامپر نیز می نامند. نوع کانکتور های موجود در هر انتهای پچ کورد می تواند متفاوت یا یکسان باشد. پچ کوردهای فیبر نوری از لحاظ ساختاری به صورت تک حالته (single mode) و چند حالته (multi mode) وجود دارند و به صورت تکی (simplex) و دوتایی (duplex) قابل ارائه هستند. پچ کورد فیبر نوری می توانند از وسط به دو قسمت تقسیم شوند و دو پیگتیل را بوجود آورند. پچ‌کورد فیبر نوری یکی از پرکاربردترین محصولات یک پروژه کابل‌کشی محسوب می شوند که، انواع مختلفی دارند و بر اساس طول، نوع کابل و کانکتور سر کابل طبقه بندی می‌شوند.

انواع پچ کورد فیبرنوری

پچ‌کوردهای فیبر نوری با توجه به نوع کانکتور ، نوع کابل و طول آنها دارای انواع مختلفی می باشند. در دسته بندی بر اساس نوع کانکتور می توان به انواع پچ‌کورد LC ، SC، FC و غیره اشاره نمود. در دسته‌بندی بر اساس نوع صیقل دادن فرول کانکتور شده و به سه نوع پچ‌کورد PC، UPC، APC تقسیم می شوند. در دسته بندی دیگر به بر اساس مواد مصرفی برای کابل است می توان انواع PVC, Riser Plenum, OFNR, OFNP, LSZH و … را نام برد. با توجه به تعداد Core استفاده شده به دو نوع سیمپلکس و داپلکس تقسیم‌بندی می‌شود. سیمپلکس از یک Core فیبر و داپلکس از دو Core فیبرنوری استفاده می‌کند. نوع Core مصرفی پچ‌کورد نیز آنها را به دو نوع مالتی‌مود و سینگل‌مود تقسیم می کند. پچ‌کورد سینگل مود معمولا زرد رنگ و با سایز کر فیبر 9/125µm می باشد حال آنکه مالتی مود نارنجی رنگ با سایز کر فیبر 62.5/125µm است. همچنین این پچ‌کورد مالتی مود یک تقسیم‌بندی دیگری دارد که به انواع OM3 و OM4 و …تقسیم بندی می‌شود.

کاربردهای پچ کوردهای فیبر نوری

پچ کورد فیبرنوری ایجاد اتصالات interconnect و cross connect را در کاربردهای گوناگونی مانند اتاق های ارتباط از راه دور، دیتاسنترها و ... را ممکن می کند. غالبا پچ کورد فیبر نوری را جهت اتصال پورت ها در فریم های توزیع فیبری بکار می گیرند. وظیفه ی اصلی آنها پشتیبانی از کاربردهای شبکه است و به صورت های OFNR و LSZH موجود می باشند. پشتیبانی از سرعت های بالا (40/10 گیگابیت بر ثانیه) از دیگر قابلیت های پچ کورد فیبرنوری است . پچ کورد های فیبر نوری در بسیاری از حوزه ها مانند اپتیک، تشخیص لیزر و پردازش مواد و ... کاربرد دارند.

پچ کورد فیبر نوری نگزنس مالتی مود داپلکس دومتری SC-LC

این پچ کورد دارای دو کانکتور متفاوت SC-LC داپلکس به رنگ بژ می باشد.یک سر این پچ کورد به کانکتور LC متصل شده که این کانکتور دارای بدنه پلاستیکی و فرول با اندازه دقیق 1.25میلی متر و با جنس سرامیکیمی باشد. سر دیگر پچ کورد به کانکتورSC متصل می شود که این کانکتور دارای قفل می باشد و با این حرکت توسط فرول سرامیکییک اتصال تراز و دقیقایجاد می کند.. این پچ کورد دارای کابلی به رنگ نارنجی و به طول 2 متر و بافیبرنوری از نوع مالتی مدMMتولید و در بسته بندی تکی دسترس خریداران قرار می گیرد.پولیش این پچ کورد از نوع UPC به UPC است. پچ‌کورد مالتی مود نارنجی رنگ تک کر که سایز کر فیبر 62.5/125µmاست. این نوع از پچ کورد در شبکه های محلی، از جمله FTTH و FTTD ، سیستمCATV ، شبکه های مخابراتی ، شبکه های پردازش داده کاربرد دارند.این نوع پچ کورد دارای سازگاری و قابلیت بالا می باشد. از مزایای استفاده از این پچ کورد می توان به محدوده ی دمایی عملکرد گسترده 40 -تا 80 درجه سانتی گراد ، قابلیت انعطاف وخمش بالا، کم حجم بودن و بسیاری مزایای دیگر اشاره نمود.

itt-pc1226

Don`t Forget to Leave Your Comments: