جشنواره بهاره آی تی تلکام

ماژول فیبر نوری ( SFP ) سینگل مود و مالتی مود

گارانتی: یک سال شرکت سفیر
شرکت نتکس پلاس گارانتی یک سال شرکت سفیر
مدل محصول:

Optical Fiber Module Multi Module Netex+ G311SM

ویژگی‌های محصول:
  • نوع کانکتور : LC
  • نرخ انتقال : 1.25 گیگ بیت بر ثانیه
  • منبع تغذیه : 3.3 ولت
طرح رنگ / بدنه محصول: متالیک
شرکت سازنده: نتکس پلاس
فروش و ارسال تحویل کالا: آی تی تلکام
ضمانت: یک سال شرکت سفیر

ماژول فیبر نوری ( SFP ) سینگل مود و مالتی مود

تومان

ماژول فیبر نوری مالتی مود نتکس پلاس G311SM فیبر نوری مالتی مود که وزنی معادل 400 گرم که از محصولات تولید شده توسط شرکت نتکس پلاس می باشد و نوع کانکتور LC و منبع تغذیه 3.3 ولت می باشد.

  • توضیحات
  • مشخصات

توضیحات

ماژول‌های نوری نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در انتقال اطلاعات در شبکه های فیبر نوری دارند. آنها سیگنال های دیجیتال را از دستگاه های شبکه دریافت کرده و آنها را به پالس های نور تبدیل و ارسال می‌کنند و از آن سمت پالس های نوری را دریافت کرده و به سیگنال های دیجیتال تبدیل می‌کنند؛به همین دلیل، به آنها Transceiver و یا گیرنده/فرستنده نیزگفته می شود.

ماژول های نوری معمولا در یک سمت خود دارای یک رابط الکتریکی هستند که به داخل سیستم متصل می شوند و در سمت دیگریک رابط نوری دارند که از طریق کابل فیبر نوری به جهان خارج متصل می شود. ماژول های نوری می توانند به یک سوکت پانل جلویی یای ک سوکت بر روی دیوار وصل شوند.

ماژول SFP که مخفف عبارت Small Form-factor Pluggableمی باشد.استفاده از این ماژول قطعا سرعت بهتری نسبت به دیگر ارتباطات کابلی در شبکه را به کاربران خود فراهم می کند . SFPبا نام Mini GBICنیزشناخته می شود که در حقیقت یک نوع Transceiver قدیمی می باشد، تنها تفاوت مهم بین SFP و GBIC اندازه آنهاست وگرنه از نظر سرعت و کیفیت تقریبا” یکسان عمل می کنند.SFP اطلاعات سریال الکتریکی را به اطلاعات سریال نوری واطلاعات سریال نوری را به اطلاعات سریال الکتریکی تبدیل می کند.
امروزه تجهیزات زیادی با عنوان ماژول SFPیاTransceiver به بازار عرضه می شوند تا بتوانند سیگنال را تقویت نمایند .در حال حاضرSFP Transceiver ها در شبکه های زیرساخت و انتقال اطلاعات بیشترین کاربرد را دارند ، این ماژول ها می توانند در لینک های تجهیزاتی مانند روتر و سوییچ در شبکه ها بکار گرفته شوند.

برای انتخاب نوع SFP ماژول در تجهیزات لازم است که سه مورد را در نظر گرفت

  • ۱- نوع ارتباط فیبر نوری
  • ۲- پهنای باند
  • ۳ – نوع اتصال فیبر نوری در کل می توان گفت که این موارد در انتخاب نوع ماژول SFP در تجهیزات شبکه ای اهمیت بسیار زیادی دارند.

نوع ارتباط فیبر نوری

در کل فیبرهای نوری به دو دسته ی فیبرهای نوری Multimode و فیبرهای نوری Single Modeتقسیم می شوند. بارزترینفرقی که بیناین دو نوع فیبرهای نوری وجود دارد، اندازه ظرفیت و هسته استفاده شده در آنها می باشد. فیبرهای نوری Single Mode دارای هسته ای بهاندازه ی ۵ میکرومترمی باشددرحالی که اندازه ی هسته استفاده شده در فیبرهای نوری Multimode برابر ۵۰ میکرومتریا حتی بیشترمی باشد.

قطر بیشتر فیبرهای نوری Multimode موجب شده که توانایی انتقال پالس ها یا سیگنال های بیشتری را با پهنای باند بیشترداشته باشند. درنتیجه برای داشتن سرعت بیشتر ، بهتر است بجای استفاده از فیبر های نوری Single Mode از نوع Multimode استفاده شود.

برای ارسال اطلاعات در فاصله کمتر از ۲ کیلومترمعمولا” از فیبر Multimode استفاده می شود.فیبر تک حالته یا همانSingle Mode توانایی انتقال داده ها تا ۱۰۰ کیلومتررا دارد، فیبرنوریSingle Modeبیشتر در تجهیزات زیرساخت مخابراتی بکار برده می شود و فیبر نوری Multimode بیشتر در شبکه های داخلی دارای کاربرد هستند.

موضوع بسیار مهم این است که هر دو طرف یک اتصال فیبر، باید با همان نوع فیبر در ارتباط باشد یعنی اگر در یک سمت ارتباط ماژول Single Mode استفاده شود طرف دیگر نیز باید از همان نوع ماژول یعنی Single Mode استفاده شود.

در تقسیم بندی بر اساس طول موج: ۸۵۰nm / 1310nm / 1550nm / 1490nm / 1530nm طول موج nm850برای SFP مالتی مود بوده و مسافت انتقال آن زیر ۲ کیلومترمی باشد. طول موج ۱۳۱۰nm / 1550nm نیز برای SFP سینگل مود بوده که از قدرت انتقال مسافت بالای ۲ کیلومتر را دارد.

رنگ حلقه کششی تولید کنندگان به تشخیص درست SFP بسیار کمک می کند. به عنوان مثال حلقه کشش سیاه و سفیدمختص مالتی مود بوده و برای طول موجnm 850 طراحی شده است. رنگ آبی برای ماژولnm 1310، رنگ زرد برای ماژولnm1550و رنگ بنفش برای ماژولnm1490اختصاص یافته است.

پهنای باند

در ارتباطات کابل مسی،رایانه ها پیش از نیاز به فرستادن داده هادر ابتدا از نظر سرعت ارتباطات با یکدیگر بررسی میگردند و بعد از آن ارسال اطلاعات در شبکه را آغاز می کنند.
مثلا”یک ارتباط ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ به این مفهوم است که هر ارتباطی از این بازه را می تواند پشتیبانی نماید. به این معنی که اگر در یک ارتباطMbit/s1000باشد و طرف ارتباط دیگرMbit/s 100باشد. این ارتباط به شکل اتوماتیک بهMbit/s 100تنظیم می‌شود.
اما در ارتباطات فیبر نوری لازم است که هر دو سمت یک سرعت ارتباطی را پشتیبانی نمایند. امروزه ماژول هایG 1.25وG10بیشترین کاربرد را در ارتباطات فیبر نوری دارند.

نوع اتصال فیبر نوری

غالبا” در اتصالات مسی اترنت کابل ها بوسیله ی کانکتور RJ45 اتصال می یابنداما در اتصالات فیبر نوری کانکتور ها از نوع SC، ST و LC هستند، کانکتور های تولید شده در اتصالات فیبرتنها به عنوان اتصالات ثابت شناخته می شوند و فقط تفاوت آن ها در برش زاویه پرتاب نور حائز اهمیت می باشد که بر اساس اتصالات رایج کانکتور های LC از دو نوع دیگر بیشتر بکار برده می شوند.

ماژول های SFP با انواع تجهیزات ارتباطی مانند Gigabit Ethernet ، Fiber Channel ، SONET ها سازگاری دارند. نسخه پیشرفته ماژول های SFP که تا سرعت ۱۰Gbpsرا پشتیبانی می کندSFP+ نام دارد.

itt-rk1390

ماژول فیبر نوری مالتی مود نتکس پلاس G311MM Netex Plus

ماژول فیبر نوری مالتی مود آی پی کام G311SM فیبر نوری چند حالته um50 / 125 یاum 62.5 / 125که وزنی معادل ۴۰۰ گرم که از محصولات تولید شده توسط شرکت نتکس پلاس می باشد . جهت توسعه LAN و پهنای باند، با انتقال فیبر نوری هماهنگی دارد. برای ارتقاء پوشش شبکه در اندازه کوچک و متوسط LAN مناسب به نظر می رسد.این محصول با استانداردها و پروتکل های IEEE 802.3z، CSMA / CD، TCP / IPسازگاری دارد.

ماژول فیبر نوری مالتی مود آی پی کام G311SM دارای طراحی کوچک می باشد که به جای گرفتن آسان آن در داخل سوئیچ کمک می کند. انرژی داخلی را سوئیچ تامین می کند وبه سهولت قابل نصب است ، این محصول ازسوئیچ سری نتکس پلاس که پورت SFP متعلق به آن است، پشتیبانی می کند.ماژول فیبر نوری مالتی مود آی پی کام G311SM به وسیله ی منبع تغذیه ۳٫۳ ولت تغذیه می شود (منبع تغذیه را سوئیچ تامین می کند).

داده ها در ماژول فیبر نوری مالتی مود آی پی کام G311SM IP-CO با نرخ ۱٫۲۵٫۸ گیگابیت بر ثانیه منتقل می شوند. سازگار با استاندارد ۱۰۰۰Base-SX با پورت LC که دارای طول موج ۸۵۰ نانومتر و محدوده انتقال ۵۵۰ متر می باشد. ماژول فیبر نوری مالتی مود نتکس پلاس G311SM netex plus از نظر ویژگی های ایمنی و انتشار گواهینامه های FCC و CEرا کسب کرده است.

itt-sm1402

  • پشتیبانی از حالت فعالیت Full-Duplex
  • محدوده انتقال تا 0.5 کیلومتر
  • تشخیص خودکار حالت کامل / نیمه دو طرفه
  • • پشتیبانی حالت کار دوبلکس کامل
  • پشتیبانی از حالت hot-pluggable ، خودکار تشخیص SFP ماژول نوری
  • منطبق با استاندارد IEEE802.3z
  • دارای سوئیچ تعبیه شده
  • سازگاری با سوئیچ های Netex دارای پورت SFP
  • پشتیبانی از انتقال فیبر نوری
  • 1000Base-LX چند حالت SFP ماژول فرستنده با پورت LC

اولین کسی باشید که نظری می نویسد “ماژول فیبر نوری ( SFP ) سینگل مود و مالتی مود”

نظرات کاربران

هیچ نظری برای این محصول نوشته نشده است .

  • Service Online
  • .
  • .